خانه / مراسمات و جلسات / مولانا محمد عثمان در مراسم نماز عید فطر: حاجت روا و مشکل گشا فقط الله است
مولانا محمد عثمان در مراسم نماز عید فطر: حاجت روا و مشکل گشا فقط الله است

مولانا محمد عثمان در مراسم نماز عید فطر: حاجت روا و مشکل گشا فقط الله است

photo_2018-06-14_11-17-43به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین ، شیخ القرآن مولانا محمد عثمان امام جمعه مسجد جامع الخلیل و مدیر جامعه اسلامیه مدینه العلوم اهل سنت خاش در اجتماع پرشور و باشکوه نمازگزاران روز عید سعید فطر( ۱ شوال ۱۴۳۹ – ۲۵ خرداد ۱۳۹۷)  در مصلی بزرگ و مرکزی این شهرستان با تبریک به مناسبت روز عید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات خالصانه مردم مومن و روزه دار در ماه مبارک رمضان بیان کرد:

 امیدواریم پاداش یک ماه عبادت ، بندگی ، نماز ، روزه ، احسان ، پرداخت زکات و دادن صدقه و اکرام نیازمندان مورد مقبولیت قرار بگیرد و پروردگار متعال در این روز عید پاداش اعمال خیر و حسنه را بدهند.

عبادات و تعظیم برای الله باشد و از شرک که ظلم بزرگ است بدور باشید

ایشان افزود: روزه از عبادات بزرگی است که مورد پسند الله ذوالجلال بوده و خاص ذات الله یکتا می باشد و این عبادت در نزد الله ارزشمند است.

مدیر جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش با تاکید بر اینکه نماز نوعی خاص از تعظیم برای الله می باشد، اظهار داشت: رکوع و سجده و قیام و ایستادن در مقابل الله ارزشمند بوده و الله ما را دوست دارد و احسان بر ما روا داشته که او را فقط و فقط تعظیم و تکریم کنیم.

امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش تاکید کرد: ایستادن برای بشر و مخلوق درست نیست، لذا توصیه می کنیم و عقل و وجدان صحیح همین است که عبادات و تعظیم برای الله باشد و از شرک که ظلم بزرگ است، دور بشویم.

حاجت روا و مشکل گشا فقط الله است

عالم برجسته تفسیر قرآن کریم ادامه داد: اگر فردی غیر الله اعم از نام انبیاء و بزرگان و کعبه و غیره را عالم  الغیب بداند و به نام غیر الله قسم یاد کند شرک کرده است.

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان تصریح نمود: قسم یاد کردن به غیر الله شرک بزرگ بوده، زیرا این عمل برابر کردن مخلوق با خالق است؛ لذا متصرف در امور ، حاجت روا و مشکل گشا فقط الله است و اوست که همسر ، فرزند ، پدر و مادر ندارد و در همه چیز قدرت دارد و هیچ نیازی به نائب ، معین ، مشیر و شریک ندارد.

امام جمعه مسجد جامع الخلیل گفت: در دنیا هر پادشاه و مدیر مسئول و غیره… نیاز به نائب و وزیر دارند و در چارچوب وظایف محوله باید کار کند و تشویق و تنبیه دارند اما ذات پاک الله متعال از این امور مبرا و پاک است.

فردی که عقیده بر قتل فرد مسلمان دارد از دایره اسلام خارج و کافر می شود

عضو مجمع فقهی اهلسنت کشور در پایان سخنان خود، بر اهمیت اطاعت از الله و رسول و لزوم دور شدن از آزار و اذیت کردن و قتل و خون ریزی مردم مسلمان و خوردن و غضب مال فرد دیگر و نیز مقابله با ظلم ظالمان و مطالبه کردن حقوق خود از پایمال کنندگان حق مردم را متذکر شد و افزود: به اتفاق فتوای علما ، بزرگان و اهل شریعت قتل انسان و فرد مسلمان گناه کبیره است و خداوند در قرآن کریم پنج عذاب بزرگ را برای قاتل عنوان کرده و قطعاً فردی که عقیده بر قتل فرد مسلمان دارد از دایره اسلام خارج و کافر می شود.

 الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین و شیخ القرآن مولانا محمد عثمان :

http://t.me/alkhalillonline

 http://t.me/molana_mohammadosman

درباره‌ الخليل آنلاين

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*