خانه / خطبه های جمعه / کسانی که دنبال تجزیه بلوچستان هستند دنبال ایجاد تنش و نا امنی در استان هستند
کسانی که دنبال تجزیه بلوچستان هستند دنبال ایجاد تنش و نا امنی در استان هستند

کسانی که دنبال تجزیه بلوچستان هستند دنبال ایجاد تنش و نا امنی در استان هستند

? مولانا محمد عثمان در مراسم نماز جمعه شهرستان خاش:

✅تنها چیزی که در روز قیامت باعث نجات انسان میشود، ایمان به خداوند متعال است

✅کسانی که دنبال تجزیه بلوچستان هستند دنبال ایجاد تنش و نا امنی در استان هستند

✅فکر نکنید مُردن به معنای تمام شدن است، کسی که باغیرت بمیرد تا ابد زنده است

?شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در خطبه‌های امروز (۵ آبان ۱۳۹۶) مراسم نمازجمعه اهل‌سنت مسجد جامع الخلیل خاش، با بیان اینکه تنها چیزی که در روز قیامت باعث نجات انسان میشود، ایمان به خداوند متعال است. عقیده‌ی توحیدی را رکن اصلی دین اسلام برشمردند.
?به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین امام جمعه مسجد جامع الخلیل شهرستان خاش سخنان خود را با تلاوت آیاتی از سوره ((انسان)) آغاز کرده و افزودند:
موضوع این سوره احوال قیامت (حشر، نشر،جزاء و سزاء است.
روزی که هیچ راهی برای برگشت به این دنیا وجود ندارد. روزی که نه مال و نه فرزندان هیچ نفعی به انسان نمی رسانند. یَوْمَ لَا یَنْفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ (۸۸) إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِیمٍ .
?تنها چیزی که در آن روز باعث نجات انسان میشود، ایمان به خداوند متعال است که با قلب پاک جلوی پروردگار خود حاضر می شود.
قلبی که از شرک و گناهان دیگر پاک باشد.
ایشان با بیان اینکه هیچ مشرکی به جنت نمی رود افزودند.
إِنَّ اللَّهَ لَا یَغْفِرُ أَنْ یُشْرَکَ بِهِ وَیَغْفِرُ مَا دُونَ ذَلِکَ لِمَنْ یَشَاءُ. الله (ج) اعلام می کند که من جماعت مشرکین را نمی بخشم.
کل مشرک فهو کافر.
مشرک اگرچه عمل نیکی انجام داده اما بخاطر اینکه برعقیده توحید نبوده برایش هیچ نفعی ندارد.
عبدالله بن جدعان یکی از مشرکین سخاوتمند عرب که دیگ های غذایی که به فقراء و نیازمندان غذا میداد اینقدر بلند بودند که آشپز ها باید با نردبان بالای آن برای تقسیم غذا می رفتند.
ام المومنین عایشه رضی الله عنها از رسول اکرم (ص) سوال کرد. آیا این سخاوت عبدالله ابن جدعان برای او نفعی دارد؟ آنحضرت(ص) فرمود؟ خیر، زیرا او در تمام زندگی یک بار نگفت ((اللهم اغفرلی)).
?ایشان در ادامه سخنان خود با تاکید بر حرام بودن مسئله (نداء غیرالله) افزودند.

شما اگر ازشخص دیگری بخواهید برای شما دعا بکند این مسئله جایز است، اما اگر مرده ای را صدا بزنید تا از خدا بخواهد شما را ببخشد این عمل از قرآن و حدیث ثابت نسیت.
وقتی بر روضه پیامبر می روید فقط بر پیامبر سلام بکنید نه این که از او بخواهید برای شما نزد خدا طلب بخشش بکند.
فقط از الله بخواهید زیرا او مالک جهانیان است. مَلِکِ یَوْمِ الدِّینِ
پیامبر و صحابه مالک چیزی نیستند که از آن ها بخواهید.
رسول خدا (ص) به فاطمه (رضی الله عنها) فرمود: به واسطه ایمان و عمل صالح خود را از جهنم نجات بده . زیرا خداوند متعال اختیار روز قیامت را به من نداده است .
عبدالله بن عمر رضی الله عنه وقتی بر روضه پیامبر و ((شیخین)) عبور می کرد، اول به پیامبر سلام می داد، بعد از آن بر ابوبکر سپس بر پدرش سلام می داد. و از آن ها طلب دعا نمی کرد.
?وقتی از برترین انبیاء و برترین صحابه چیزی نمی خواست پس معلوم می شود درخواست دعا از هیچ کس دیگر جایز نیست فرق نمیکند مرده ولی باشد و یا بزرگی دیگر.
رسول الله (ص) از تمام انبیاء بالاتر بود و از اصحاب بقیه پیامبران اصحاب پیامبر ما از همه افضل تر هستند. و از میان اصحاب، اهل بدر افضل تر هستند و از میان بدریین، عشره مبشره و از میان آن ها خلفاء راشدین و از میان خلفاء راشدین، شیخین و از میان آن دو سیدنا ابوبکر افضل تر است .
?خدیجه و عایشه(رضی الله عنهما) اولین اهل بیت هستند. رسول الله (ص) برای سیدنا علی ، فاطمه و حسنین دعا کرد. که خدایا این ها را هم جزو اهل بیت قرار بده .
ازواج مطهرات به نص قرآن و (سیدنا علی ، فاطمه و حسنین) با دعای پیامبر اهل بیت قرار گرفتند.
وقتی از این ۳ نفر طلب دعا جایز نیست، آیا آیه و حدیثی یا عمل صحابه ای و یا تابعی را می توانید پیش بکنید که این کار را کرده باشند ؟ خیر! شما هیچ دلیلی برای دعا از غیر ندارید که پیش بکنید . ادعای ما با تحقیق و اتفاقی است که نظریه تمام مسلمانان است .
یَوْمَ لَا تَمْلِکُ نَفْسٌ لِنَفْسٍ شَیْئًا وَالْأَمْرُ یَوْمَئِذٍ لِلَّهِ (۱۹). فَالْحُکْمُ لِلَّهِ الْعَلِیِّ الْکَبِیرِ. حکم مواخذه و بخشش فقط برای الله است آن ذاتی که مقامش از همه بالاتر است . در آیه مَلِکِ یَوْمِ الدِّینِ چرا نگفته (حاکم یوم دین) یا (قاضی یوم الدین)؟
مفسرین جواب دادند : چرا که قاضی و حاکم مکلف به قانون هستند و قاضی به قانون تعیین شده فیصله می کند اما مالک آن را می گویند که پایبند قانون نیست و مختار است . اختیار مطلق را فقط الله دارد. به بعضی از مجرمینی را که مرتکب شرک نشده اند، می گوید داحل جنت بشوید. و کسیکه همه عمرش را با عمل خیر گذرانده را با یک عمل کوچک گناه به جهنم می بردد. پس هیچ کس به طاعات خودش مغرور نشود. وهمچنین هیچ گناهکاری به خاطر اعمالش از درگاه خداوند متعال ناامید نشود.

?مدیریت جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش بر لزوم برنامه ریزی دقیق از طرف دولت برای ایجاد نهادهای اعزام مسلمان غیور به کشور میانمار تاکید کردند.

?مسلمانان میانمار امروز از وطن خود بیرون کرده شده و به کشورهای همسایه پناه برده اند.
یک روز ۱۵ نفر پیش من آمدند و گفتند می خواهیم برای جهاد به میانمار برویم . این کار برنامه ریزی می خواهد و شفاف سازی باید بشود و اگر من اعلام بکنم که اجازه دارید بروید حداقل ۱۰ هزار نفر و حداکثر ۵۰ هزار نفر اعلام آمادگی میکنند. اگر کسی خودش راهی پیدا کرد و رفت مجاهد فی سبیل الله است . من ماتَ ولم یَغزُ ولم یحدث نفسَه بغزوٍ، ماتَ على شُعبهٍ من نِفاقٍ. ۲۵۰۲ابوداود .
هر کسی که مرد و جهاد نکرد یا اراده جهاد را نداشت پس مردن او بر جاهلیت است . همه ما به این رکن اسلام ایمان داریم و هر زمان فرصت بشود ما با جان و دل برای جهاد می رویم . الله(ج) وعده داده که من در زمان ریختن خون مجاهد تمام گناهان او را می بخشم.
پولی که ما الآن به مردم میانمار می دهیم اگر چه به دست آن ها نرسد ولی نیت ما خیر بوده و به ما ثواب آن می رسد و اگر شما این کمک را به جایی دیگر ببرید شما خیانت کرده اید و سوال میشوید .
مُلا عمر رهبر طالبان افغانستان بت (بُودا) را از بین برد.
عدم وجود حکومت اسلامی در کشور افغانستان سبب شده آمریکایی ها در افغانستان اینقدرجنایت های فجیعی انجام بدهند.
نام (ملا عمر) به این خاطر در تاریخ ثبت شد که گفت: من می توانم حکومت خود را از دست بدهم ولی نمی خواهم لکه پرونده مسلمان به من زده شود، و بن لادن را به آمریکا تحویل نمی دهم و لو این که حکومت افغانستان از بین برود . البته تحویل دادن اسامه بن لادن بهانه آمریکا برای جنگ افروزی بود در حالی که آن ها قبلا برنامه ریزی حمله به افغانستان را کرده بودند.

?شیخ التفسیر سخنان خود را با بیان مقام شهادت فی سبیل الله و جایگاه آن نزد خداوند متعال ادامه دادند :

✅شما فکر نکنید مُردن به معنای تمام شدن است، کسی که باغیرت بمیرد تا ابد زنده است .
امام احمد بن حنبل که ۷۰ مُلا درباری فتوا اعدامش را دادند ولی الآن نام یکی از آن ها را هم هیچ کس نمی شناسد .
اما امام احمد ابن حنبل شهره اهل علم و غیر اهل علم است.

✅ امام اعظم جنازه اش از زندان بیرون آورده شد ولی دشمنان او را کسی نمی شناسد در حالی که دو سوم امت اسلام از او تقلید می کنند. فکر نکنید کسی که در راه حق شهید بشود مرده است خیر . وَلَاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سبیلِ اللّهِ أَمواتاً بَلْ أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یرزقونَ.
مولانا محمد یوسف(رحمه الله) با آن اعمال نیکی که انجام دادند وفات کردند. من در حج دو مرتبه ایشان ملاقات کردم . خدمات ایشان همیشه باقی است و خدمات شما مردم عزیزدر بنای این مسجد تا ابد هم باقی خواهد ماند.

?ایشان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به مطرح شدن تجزیه بلوچستان در میان دولتمردان، این مسئله را باعث ایجاد تنش و نا أمنی در استان دانستند.

?کسانی که دنبال تجزیه بلوچستان هستند دنبال ایجاد تنش و نا امنی در استان هستند .
دولت مردان باید این موضوع را درک کنند . بلوچستان با هویت ملی و فرهنگی خود باقی خواهد ماند (ان شاءالله)
☘️☘️☘️☘️
www.alkhalilonline.com

◀️به کانال رسمی شیخ القرآن مولانا محمد عثمان حفظه الله بپیوندید.

http://t.me/alkhalillonline

درباره‌ الخليل آنلاين

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*