خانه / خطبه های جمعه / آنهایی که مولانا ضیاء الرحمن را گروگان بردند و شکنجه دادند در دنیا و در آخرت پاسخ اعمالشان را خواهند دید
آنهایی که مولانا ضیاء الرحمن را گروگان بردند و شکنجه دادند در دنیا و در آخرت پاسخ اعمالشان را خواهند دید

آنهایی که مولانا ضیاء الرحمن را گروگان بردند و شکنجه دادند در دنیا و در آخرت پاسخ اعمالشان را خواهند دید

عَمَّ یَتَسَاءلُونَ [النبأ : ۱] عَنِ النَّبَإِ الْعَظِیمِ [النبأ : ۲] الَّذِی هُمْ فِیهِ مُخْتَلِفُونَ [النبأ : ۳] کَلَّا سَیَعْلَمُونَ [النبأ : ۴] ثُمَّ کَلَّا سَیَعْلَمُونَ [النبأ : ۵] شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه این هفته ( ۱۰ آذرماه ۱۳۹۶) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیات اولیه سوره نبا فرمودند:

موضوع اثبات قیامت یکی از مسائل ایمانی و اعتقادی ما است همه چیز را الله تعالی در قیامت به میدان می آورد و وجود ما را زنده می کند و روح در جسد در صحرای محشر می آید و همه کردار خوب و بد آنجا حاضر و اعمال رو می شود و همه ثمره اعمال خود را می بینند.

قرآن می فرماید: از چه چیزی یکدیگر را به صورت انکار و به طور شک و تردید سوال می کنند ، بعضی می گفتند: گمان می کنیم که شاید قیامت شود اما به طور یقین خیر. مشرکین آن زمان مانند عصر حاضر کمونیست ها اعتقاد دارند که قیامتی وجود ندارد.

انسانی که به قیامت اعتقاد داشته باشد به دستور و احکام الهی عمل می کند

(فَأْتُوا بِآبَائِنَا إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ ) پدران ما را بیاورید اگر شما راست می گویید اما آنها انکار می کردند.

یکی از بدبختی های انسان و بشر همین است که انکار قیامت را بکند و یکی از سعادت انسان و بشر همین است که ایمان به آخرت و یقین داشته باشد که قیامتی است و با اعمال خود به محشر می آیند.

بنابراین انسانی که به قیامت اعتقاد داشته باشد ایمان به الله می آورد و به دستور و احکام الهی عمل می کند. کسانی که در زندگی آنها بی بند و باری است گناه و معصیت می کنند و به اوامر الهی پایبند نیستند از این حکایت می کند که اینها به روز معاد و قیامت انکار دارند.

ایمان به رسالت پیامبر و قرآن نشانه وحدت امت اسلام است

استاد برجسته تفسیر در بخش دیگر سخنان خود ضمن فرا رسیدن ایام ربیع الاول به میلاد و وفات رسول الله صلی الله علیه و سلم اشاره داشت و افزود: این هفته طبق روایات اهل سنت ۱۲ ربیع الاول روز ولادت با سعادت آن حضرت صلی الله علیه و سلم و همچنین وفات آن حضرت می باشد. بنابراین این برنامه های زمانی را الله تعالی تنظیم کرده است.

ایشان در ادامه عنوان کردند: به نزد اهل تشیع این هفته ۱۷ ربیع الاول را روز ولادت پیامبر می دانند و هفته وحدت نام گذاری شده است.

خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل خاش در ادامه خاطرنشان کرد: وجود خود رسول الله مایه وحدت امت اسلام است اینکه همه به رسالت رسول الله ایمان داریم به قرآن ایمان داریم همین کفایت می کند برای وحدت امت اسلام و امروز بیش از قبل نیاز به وحدت امت اسلامی است.

مولانا محمد عثمان در ادامه عنوان کرد: در اخبارات و نقل و حرکتهایی که در دنیا در حال حرکت است می دانید که برنامه هایی را دشمنان اسلام برای مسلمانان طراحی کرده اند و دیدید روزی جنگ در ایران و عراق بود و دیری نگذشت این جنگ خاتمه پیدا کرد و جنگ در میان عراق و کشورهای همسایه دیگر به راه افتاد ،حمله عراق به کویت و بعد از آن چهل و اندی کشور کفر به سرکردگی آمریکا وارد جنگ در سرزمین عراق سرزمین بزرگان دین و صحابه شدند و در آنجا جنگ راه انداختند.

دولت مردان ایران و عربستان اختلافات را کنار بگذارند و قرآن را معیار و اساس دین اسلام بدانند

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در ادامه سخنان خود بیان کرد: بغداد مرکز دین امت اسلام در تاریخ بوده است سرزمینی که انبیاء قدم گذاشتند و همچنین بعثت انبیاء در سرزمین عراق و شام بود. دیری نگذشت که آمریکا مسلمانان عراق را کشت و بمباران نمود و روزی چندین پرواز موشکی در عراق انجام می دادند و مسلمانان را می کشتند و فرق بین هیچ مذهبی نبود. زمان نگذشت که جنگ به سرزمین شام کشید و الان بیش از ۷ سال است که در این کشور مسلمانان را می کشند و قدرت ها از جمله: روس و کمونیست ها وارد شدند و هنوز این جنگ  ها خاتمه پیدا نکردند.

وی در ادامه افزود: جنگ میانمار در شرق که دشمنان مسلمانان را می کشند و آنها را زنده می سوزانند همچنین در یمن و در جاهای دیگر دنیا که الان هم حرکت هایی نشان می دهند و دو کشور بزرگ اسلامی عربستان سعودی و ایران را به جان هم می خواهند بیاندازند و به مقدسات اسلام بخصوص حرمین تعدی و تجاوز بکنند و منافع خود را کفار در جنگ و اختلاف بین مسلمانان می بینند.

مولانا محمد عثمان در ادامه بیانات خویش به اختلافات دشمنان در میان دو کشور عربستان و ایران اشاره نمود و تاکید نمود: اختلاف مایه تضعیف است و ما از دولت مردان ایران و عربستان می خواهیم که اختلافات جزئی ، فروعی ، فقهی و عقیده ای خود را کنار بگذارند چراکه ما مسلمانیم و به نبی آخرالزمان محمد مصطفی به عنوان پیامبر خاتم اعتقاد و ایمان داریم. و همه قرآن را معیار و اساس دین اسلام قرار بدهیم و نگذاریم که پای یهودیت ، نصرانیت ، کفر و منکرین قیامت و ضد اسلام کشیده شود و بهره برداری کنند.

ایشان در بخش پایانی سخنان خود به گزارش سفر هفته قبل خود در فنوج پرداخت و افزود: هفته گذشته در شهرستان فنوج و اطراف آن حضور داشتیم و در خدمت مولانا الیاس قاضی زاده در محترم آباد بودیم در روز جمعه سخنرانی داشتیم و از ۱۲ محل الحمدلله بازدید ، ملاقات و دیدار شد.

آنهایی که مولانا ضیاء الرحمن را گروگان بردند و شکنجه دادند در دنیا و در آخرت پاسخ اعمالشان را خواهند دید

مولانا محمد عثمان در ادامه به جریان ربوده شدن فرزندشان مولانا ضیاء الرحمن اشاره نمودند و فرمودند: شب سه شنبه ۷ آذر مولانا ضیاء الرحمن در مدرسه بودند و بنده ساعت ۹ به منزل رفتم و ایشان تا ۱۱ شب ماندن و مطالعه داشتند و وقتی به منزل می رود نرسیده به منزل ماشین سواری زانتیا از قبل ایستاده بود و با سپر جلو به مولوی ضیاء الرحمن می زند و ایشان می افتد و چند نفر پایین می شوند و با شوکر و اسپره او را زخمی و مصدوم می کنند و با خود به منطقه نامشخص می برند و در حد مرگ او را اذیت ، آزار و شکنجه می دهند اما از آنجائیکه خداوند خواسته بود یک شب بعد او را در صحرایی رها می کنند و ایشان خود را با پای پیاده و زخمی به روستایی می رساند و چند تن از محلی های آن منطقه او را می بینند و می آورند به منزل بنده تحویل می دهند و تا امروز مولوی در بیمارستان تحت درمان بوده و الحمدلله الان حالت ظاهری ایشان بهبود حاصل کرده اما بدنش کوفتگی و زخم بر اثر شکنجه های غیر انسانی که به او وارد کردند در بدنش موجود است.

ایشان در ادامه اظهار کردند: افرادی که ایشان را شکنجه می دادند به خداوند هم توهین کردند و معاذالله به قرآن و اسلام توهین و اهانت کردند و کلماتی نسبت به خداوند به کار بردند که بنده زبانم جاری نمی شود که بگویم و تا نهایت توانی که این افراد داشتند او را شنکجه دادند و آنها از اینجا که او را بردند ۴ نفر بودند اما در محل شکنجه نفرات بیشتری به او حمله ور شدند و این بی حرمتی و نامردی را در حق ایشان کردند.

ما این اذعان و یقین را داریم که آنها هرچه کردند به خود کردند و هم در دنیا و در آخرت پاسخ عمل این کارشان را خواهند دید. ان شاء الله

من و فرزندانم با مردم چنان راهی رفته ایم که آزار به موری نرسانیده ایم و نخواهیم رساند

شیخ التفسیر مولانا محمد عثمان در ادامه از تمام نهاد های امنیتی و مردم غیور نسبت به همدردی و همراهی برای پیدا شدن فرزندشان تشکر و قدردانی نمودند و گفتند: من از تمام نهادهای نظام و مردم که پای کار آمدند و به جد پیگیر شدند تشکر می کنم که همدردی و همراهی کردند و بنده واقعاً از غیرت و ایمان شما مردم قدردانی می کنم و به این نتیجه رسیدم که الحمدلله مردم بلوچستان خصوصاً مردم خاش از ایمان سرشارند و غیرت ایمانی و شجاعت دینی و حس و تعصب دینی در تک تک شما مردم وجود دارد و من احساس کردم که غم و اندوه شما نسبت به من چند برابر بالاتر است و الانم در چهره هایتان مشخص است و ان شاءالله مبارکتان باد و می گویم خورشید همیشه پشت ابرها باقی نمی ماند و ابرها که برداشته شوند حقایق واضح و پرده ها برداشته می شوند و حقایق ان شاء الله رو خواهند شد.

مدیرجامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش در ادامه تصریح کرد: این اطمینان و اعتماد را به شما مردم می دهم که ان شاءالله من و فرزندانم در عملکردی که داشته ایم با مردم چنان راهی رفته ایم که آزار به موری نرسانیده ایم و نخواهیم رساند. در باب الله متعال بله همه ما کوتاهی داریم جز انبیاء که معصوم بودند بقیه ما مسلمانان کمبود داریم در نماز ، عبادت و طاعت.

ایشان در ادامه فرمودند: این موضوع از قبل برنامه ریزی و کاملاًٌ تنظیم شده بود و ان شاءالله برای شما و ما شفاف خواهد شد و شما نگران نباشید چراکه امیدوارم خداوند متعال همانطور که قدرت مافوق را در اختیار دارند هر چند که دولت ، ملت و شما مردم غیور هستید اما جمیع امور ظاهر و باطن خود را به خداوند سپرده ایم. و کسانی که عامل و طراح این جریان هستند امیدوارم که خداوند با آنها معامله خواهد کرد.

وی بیان نمود: من احساسم این است که شما مردم از این موضوع بدرد آمدید اعم از خواهر و برادر و طلاب که چنان گریه می کردند که انگار فرد نزدیکی را از دست داده اند ما از ایمان و احساسات شما قدردانی می کنیم و از نظام هم قدردانی می کنیم چراکه پیگیر جریان بوده و هست.

مولانا محمد عثمان در پایان سخنان خود اظهار کرد: اگر کسی با من و فرزندانم دشمنی دارد راحت بیاید و صادقانه بگوید من او را عفو می کنم و می بخشم و همینطور این مجرم که چنین خطایی را کرده راحت بیاید و با صداقت بگوید که من این اشتباه را کردم من همان جا او را می بخشم و از شما مردم هم در این تریبون می خواهم او را ببخشید و انتقام نگیرید و ما برای خداوند می گذاریم چراکه (إِنَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصَادِ ) پروردگار در کمین است (إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنتَقِمُونَ) خداوند می فرماید: ما از مجرمین انتقال می گیریم و دیگر نیازی نیست ما قدم بر داریم.

ایشان گفتند: همینطور که صبر کرده اید صبور باشید تا ان شاءالله خداوند همه چیز را واضح و روشن خواهد کرد.

الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین :

http://t.me/alkhalillonline

درباره‌ الخليل آنلاين

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*