خانه / خطبه های جمعه / تاکتیک آزاد کردن بیت المقدس را باید از سلطان صلاح الدین ایوبی یاد بگیرید
تاکتیک آزاد کردن بیت المقدس را باید از سلطان صلاح الدین ایوبی یاد بگیرید

تاکتیک آزاد کردن بیت المقدس را باید از سلطان صلاح الدین ایوبی یاد بگیرید

روزنامه اعمال خود را از نیکی پر بکنیم تا فردا شرمسار از اعمال خود نباشیم

لَا یُقَاتِلُونَکُمْ جَمِیعًا إِلَّا فِی قُرًى مُحَصَّنَهٍ أَوْ مِنْ وَرَاءِ جُدُرٍ بَأْسُهُمْ بَیْنَهُمْ شَدِیدٌ تَحْسَبُهُمْ جَمِیعًا وَقُلُوبُهُمْ شَتَّى ذَلِکَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَا یَعْقِلُونَ (۱۴ الحشر) مولانا فضل الرحمن استاد جامعه اسلامیه مدینه العلوم در خطبه های نماز جمعه این هفته (۲۴ آذر ماه ۱۳۹۶) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیه ۱۴ سوره حشر فرمود:

خداوند توفیق داد تا در این جمعه پاییزی جمع بشویم . همان گونه که در زمین چهار فصل داریم زندگی هم همین گونه است . انسان که به دنیا می آید این به منزله بهار اوست و جوانی انسان تابستان اوست که بیشتر میوه های سال در تابستان هستند و بعد پاییز است که برگ ها در این فصل می ریزند ،انسان هم در این فصل به سوی پیری سرازیر می شود و در فصل زمستان که همه موجودات می میرند ما هم یک فصل زمستانی داریم آن جا دیگر پایان خط است .

زمین مادر انسان هاست زیرا همان طور که انسان اول در شکم مادر است و زنده می شود و بعد از مرگ دوباره در شکم زمین قرار داده می شود و داستان زندگی ما این گونه است و همه چیزهای دنیا بر اساس این اصول اداره می شوند.

حکومت ها و اداره ها و همه ظهور دارند و سپس جوانی و قدرت و سپس زوال دارند . چند هزار نفر بوده اند که حکومت کرده اند اما امروز نام و نشانی از آن ها نیست بنابراین همان گونه که برای کاشتن در زندگی بهاری خود تلاش می کنید برای برداشت بعد از زمستان خود تلاش کنید . دنیا دو روز نیست بلکه یک روز است قرآن می فرماید : (قَالَ کَمْ لَبِثْتُمْ فِی الْأَرْضِ عَدَدَ سِنِینَ (۱۱۲) قَالُوا لَبِثْنَا یَوْمًا أَوْ بَعْضَ یَوْمٍ المومنون ). 

زمانی انسان ها بعد از مرگ بلند شده و همه جمع می شوند و خداوند می پرسد چقدر ماندید؟ می گوید یک روز و عده ای می گویند نصف روز مانده ایم . شصت سال زندگی به اندازه نصف روز در ذهن انسان ها می آید . وقتی که انسان ها جلوی الله حاضر می شوند و روزنامه اعمال آن ها آورده می شود می گویند : (لَا یُغَادِرُ صَغِیرَهً وَلَا کَبِیرَهً إِلَّا أَحْصَاهَا). همه می گویند این چه نویسنده ای است و چه نوع دوربینی به کار رفته است ؟ چه کسانی بوده اند که حتی کوچکترین اعمال ما را هم نگذاشته اند و همه را نوشته اند ؟ گاهی اوقات دروغی به شوخی می گوییم همین هم نوشته می شود ـ نویسندگان (فرشتگان) در کنار ما هستند و کارهای ما را می نویسند پس روزنامه اعمال خود را از نیکی پر بکنیم تا فردا شرمسار از اعمال خود نباشیم . 

آیه ای که تلاوت شد در این آیه الله تعالی برای مسلمانان خط مشی را تعیین کرده است ، قرآن دوست دارد که مسلمانان آگاهانه زندگی بکنند و سر در گم نباشند و نه فریب بخورند و نه دیگران را فریب بدهند. شما این سوره فاتحه را می دانید چرا همیشه و در هر جا می خوانید ؟ 

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ (۲) الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ (۳) مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ (۴) این ها تعریف برای الله هستند . 

  إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ (۵) از خدا همه چیز را بخواهیم ( مال ، فرزند ، امنیت ) روزانه شما با خواندن این آیه با الله پیمان می بندید که از او فقط می خواهید.

اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ (۶) خداوندا راه راست را به ما نشان بده.

صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَلَا الضَّالِّینَ (۷) آن هایی که خدا آن ها را دوست دارد انبیاء ، صدیقین ، شهداء و صالحین هستند. 

دشمنان از اجتماعات روزهای جمعه مسلمانان می ترسند

صدیق مانند ابوبکر صدیق که گفت :  (أینقص الدین و أنا حیٌ) . زمانی که پیامبر اُسامه هجده ساله را بر او امیر کرد ایشان پذیرفتند و ما هم باید حس خودبینی را از خود دور بکنیم و اجازه بدهیم تا نسل جوان احساس خود را بروز بدهد. ابوبکر وقتی ارتش را فرستاد از اسامه هجده ساله اجازه گرفت و گفت عمر را در مدینه می گذارم و اسامه هم اجازه داد.(سبحان الله) این ها اصحاب پیامبر هستند ، خورشید در برابر اصحاب پیامبر نور ندارند و ماه در برابر عظمت ابوبکر صدیق خجالت می کشد. 

وقتی ابوبکر لشکر را فرستاد دشمنان گفتند این ها مجهز هستند و با این لشکر آماده می توانند دولت های روم را در هم بشکنند. دولت روم پدران همین بودایی ها و همین ترامپ هستند ترامپی که خودش را به جای فرعون می بیند این ها از یک نژاد هستند و در این ها خیر نیست. اینها می خوابند در حالی که در فکرشان ضربه زدن به شماست زمانی که می خورند هم همین فکر را دارند و این دشمنان از اجتماعات روزهای جمعه شما می ترسند.

منظور از (أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ) پیامبران هستند که سر تاج آن ها رسول الله صلی الله علیه و سلم است و صدیقین مانند: ابوبکر ،ابوبکر صدیق کسی است که خودش ، پدرش و پسرش مسلمان شده اند و او کسی بود که پیامبر تا امروز هم در خانه دختر او خوابیده است. و شهداء حمزه سیدالشهداء (سردار شهیدان) و حسین سردار جوانان و حضرت عمر و علی شهیدان محراب هستند.

(أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ) از صالحان کسانی مانند: امام اعظم رحمه الله است. 

این سوره بسیار پر محتوا و سوره ای انقلابی و ایمان افروز است. 

 (غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ) ما را گروهی که غضب بر آن ها شده نکن . می پرسند این گروه چه کسانی هستند ؟ قرآن می آورد داستان فرزندان یعقوب بنی اسرائیلی ها را و یهودی هایی که امروز و دیروز بوده اند خدا می فرماید: من از این ها بدم می آید. این ها فطرتاً انسان های خون خواری هستند. 

قرآن می فرماید: إِلَّا مَنْ رَحِمَ اللَّهُ إِنَّهُ هُوَ الْعَزِیزُ الرَّحِیمُ (۴۲) مگر کسی که الله بر او رحم بکند. 

یهودی ها و صهونیست های امروز خود را نژاد برتر دنیا می دانند و می گویند انسان ها تنها خلق شده اند تا غلامی و بردگی ما را بکنند و می گویند ما فرزندان خدا هستیم و همین ها می گویند : (وَقَالَتِ الْیَهُودُ عُزَیْرٌ ابْنُ اللَّهِ وَقَالَتِ النَّصَارَى الْمَسِیحُ ابْنُ اللَّهِ) یهودی ها گفتند: (عزیر) فرزند الله است و مسیحی ها گفتند: (عیسی) فرزند الله است این ها اینقدر جرأت دارند. 

رهبران کشورهای اسلامی دست دوستی با یهودی ها دراز نکنند

قرآن صفات این ها را بیان می کند : (وَمِنْ أَهْلِ الْکِتَابِ مَنْ إِنْ تَأْمَنْهُ بِقِنْطَارٍ یُؤَدِّهِ إِلَیْکَ وَمِنْهُمْ مَنْ إِنْ تَأْمَنْهُ بِدِینَارٍ لَا یُؤَدِّهِ إِلَیْکَ إِلَّا مَا دُمْتَ عَلَیْهِ قَائِمًا) برای این ها دست دوستی دراز نکنید مخاطبین این آیه رهبران کشورهای اسلامی هستند پس با این ها دست دوستی ندهید چرا که این ها منتظر هستند تا به شما ضربه بزنند این ها حرف های قرآن است . این ها ذات شان بد است حتی بعد از هم پیمانی با پیامبر تصمیم گرفتند ایشان را به قتل برسانند اما خداوند پیامبر را از مکر آن ها نجات داد. 

(وَلَنْ تَرْضَى عَنْکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ) یهودی ها و مسیحی ها هرگز از شما راضی نخواهند شد تا زمانی که اتباع دین آن ها را بکنید. یک جوان نماز نخواند و کراوات بزند و شکلش را از سیمای مسلمانی بیرون بکند آن ها به این اکتفاء نمی کنند و فقط می خواهند دین شما را عوض بکنند.

مولانا فضل الرحمن در ادامه سخنان خود افزود: این هایی که امروز می خواهند بیت المقدس را که خط قرمز امت اسلام است پایتخت اسرائیل قرار بدهند و پایتخت رژیمی بکنند که خداوند برای آن ها گفته : (وَضُرِبَتْ عَلَیْهِمُ الذِّلَّهُ وَالْمَسْکَنَهُ وَبَاءُوا بِغَضَبٍ مِنَ اللَّهِ ) خشم من همیشه بر این ها است و این ها موفق نخواهند شد. 

چرا خود اسرائیلی ها خودشان این مسئله را نگفتند و به ترامپ گفتند که شما آن را اعلام بکنید؟ چرا که طبق گفته قرآن این ها عددی نیستند.

قدرت های اسلامی بر علیه صهیونیست  به صورت علنی وارد میدان شوند

مولانا فضل الرحمن امام جمعه مسجد جامع توحید دهستان چاه احمد در ادامه بیانات خویش اظهار کرد: امروز بهترین فرصت برای کشورهای اسلامی است که اختلافات را کنار بگذارند و در کنار همدیگر بر علیه صهیونیست به صورت علنی وارد میدان بشوند. 

ایشان افزودند: با تظاهرات و شکایت به سازمان ملل متحد ، سازمانی که خود این ها گرداننده آن هستند چه معنی دارد ؟ ما می خواهیم چه کسی را فریب بدهیم؟ امروز حرف از تظاهرات و نوشتن کاغذ گذشته است ، امروز دشمن دارد امت اسلام را تهدید می کند.

امروز جوانان امت اسلام ایمان خود را قوی و آماده هر نوع فداکاری باشند

وی در ادامه تشریح کردند: امروز باید جوانان امت اسلام ایمان خود را قوی بکنند و آماده هر نوع فداکاری باشند. این ها وقتی مسجد الاقصی را آتش زدند تا صبح نخوابیدند و می گفتند تا صبح حتما کاری خواهد شد وقتی صبح شد و دیدند کسی نیامد اعلام کردند که ما راحت شدیم و می دانیم مسلمان زنده ای دیگر وجود ندارد . 

تاکتیک آزاد کردن بیت المقدس را باید از سلطان صلاح الدین ایوبی یاد بگیرید

مولانا فضل الرحمن در ادامه اشاره به فداکاری صلاح الدین ایوبی نمود و افزود: تاکتیک آزاد کردن بیت المقدس را باید از سلطان صلاح الدین ایوبی یاد بگیرید و بیایید زندگی او را مورد مطالعه قرار بدهید و حتی زندگینامه او را در کتب درسی بگنجانید تا در نسل جوان ما این شعور احساس شود که نباید سگ هایی مانند ترامپ بیایند و بتازند.

شاعر می فرماید : وقتی شیر از گرسنگی می میرد سگ ها گوشت آهو می خورند و بردگان بر بسترهای ابریشم می خوابند و شاه زادگان بر زمین می خوابند.

هارون الرشید خلیفه مقتدر عباسی است برای او پادشاه روم نامه ای نوشت و گفت آقای هارون الرشید پایت را از گلیمت دراز تر نکن ! او در جوابش نوشت : من عبدالله الی کلب الروم . از بنده خدا به سگ روم جواب نامه ات را می دهم که او را در عمل خواهی دید نه آن که من فقط بگویم و تو فقط بشنوی.

مولانا فضل الرحمن در پایان سخنان خود تاکید نمود: امروز فرماندهان کشورهای اسلامی بیایند و همین گونه نامه ای برای آن ها بنویسند. 

الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین :

http://t.me/alkhalillonline

درباره‌ الخليل آنلاين

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*