خانه / خطبه های جمعه / شیخ القرآن مولانا محمد عثمان: آیا هنوز زمان جهاد نرسیده است؟
شیخ القرآن مولانا محمد عثمان: آیا هنوز زمان جهاد نرسیده است؟

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان: آیا هنوز زمان جهاد نرسیده است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین، شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه این هفته (۳ شعبان ۱۴۳۹ مصادف با ۳۱ فروردین ۱۳۹۷) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیه ۱۹ سوره انشقاق فرمودند:

قبل از سوره انشقاق سوره مطففین بود که موضوع آن این بود که اعمال و ارواح همه آن کسانی که از این دنیا می روند در علیین و سجین قرار می گیرد.

الله تعالی می فرماید: مقر و محل ارواح اهل ایمان و حق در علیین است ، در بالای آسمان هفتم محلی است بنام علیین و همانطور که در احادیث آمده است مومن و مسلمان وقتی عملی انجام می دهد اعمال او در آسمان ها بالا برده می شود. وقتی روح مومن از  جسد و بدن خارج می شود توسط ملائکه طبق آن درجاتی که از نظر عملی دارند الله می فرماید: فَالسَّابِقَاتِ سَبْقاً[النازعات : ۴] فَالْمُدَبِّرَاتِ أَمْراً [النازعات : ۵] ملائکه وقتی ارواح آنها را قبض می کنند سبقت می گیرند به طرف آسمان سبقت گرفتنی و ارواح بندگان صالح را در اعلی علیین می برند.

امام الانبیاء صلی الله علیه و سلم از تمام خلایق برتر است

آن حضرت صلی الله علیه و سلم در آخرین لحظات زندگی اش این جملات را به زبان مبارک خود جاری فرمود: (اللَّهُمَّ الرَّفِیقَ الْأَعْلَی مَعَ مِنَ النَّبِیِّینَ وَ الصِّدِّیقِینَ وَ الشُّهَداءِ وَ الصَّالِحِینَ) پروردگارا به رفیق الاعلی روحم را ملحق بگردان و برسان .

محل ارواح انبیاء (أَعْلَى عِلِّیِّینَ) است ، طبق درجاتی که قرآن می فرماید: (تِلْکَ الرُّسُلُ فَضَّلْنَا بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ) این انبیاء را درجه و مقام داده ام بعضی را بر بعضی دیگر.

چنانچه فخرالدین رازی رحمه الله نوشته است: همه علما اتفاق دارند بر این که انبیاء علیهم السلام برتری دارند بعضی بر بعضی دیگر ، و بر این اتفاق دارند که محمد رسول الله صلی الله علیه و سلم «افضل من الکل» حتی از آدم علیهم الصلاه و السلام و ابراهیم خلیل الله برتری دارد چراکه رسول الله صلی الله علیه و سلم خاتم الانبیاء است.

خاتم انبیاء یعنی جمیع کمالاتی که خداوند در دور سلسله ارسال رُسل که به آنها داده کمالات همه را در محمد رسول الله جمع نموده است.

امام الانبیاء صلی الله علیه و سلم از تمام خلایق برتر است ذات و روح مقدس رسول الله صلی الله علیه و سلم در درجه ای است که برابر و مساوی با آن هیچ روحی از ارواح قدسیان و مخلوقی ندارد.

ارواح کفار و مشرکین در زیر هفتمین طبقه زمین قرار می گیرد

الله می فرماید: کتاب ، اعمال و ارواح کفار در سجین است. ارواح فجار ، کفار و مشرکین محلی در زیر هفتمین طبقه زمین که سجین نام دارد قرار گرفته است.

الله تعالی می فرماید: فرعون و فرعونیان را من هلاک کردم و آسمان برای آنها گریه نکرد چراکه اعمالی نداشت که بالا رود و روحش بالا نرفت اما مومن وقتی از این دنیا می رود آن در آسمان ها که روزانه بر اعمال شما باز می شود و اعمال روزانه بالا می روند وقتی مومن فوت می کند آن درهای آسمان گریه می کنند.

آن نقطه زمین که مومن بندگی الله را می کند و عبادت و جهاد می کند و وقتی که فوت می کند زمین گریه می کند که این بنده صالح از این مکان رفت. اما برای کفار آسمان و زمین نمی گرید.

قرآن درباره فرعون و فرعونیان می فرماید: النَّارُ یُعْرَضُونَ عَلَیْهَا غُدُوّاً وَعَشِیّاً وَیَوْمَ تَقُومُ السَّاعَهُ أَدْخِلُوا آلَ فِرْعَوْنَ أَشَدَّ الْعَذَابِ [غافر : ۴۶] ارواح فرعونیان سوخته می شود در آتش جهنم صبح و شام تا روز قیامت که می شود و آنها را در سخت ترین و بدترین عذاب داخل کنید.

مومنین در عالم برزخ از نعمت های پروردگار برخوردار می شوند

همینطور درباره مومنین و بندگان صالح در روایات آمده که ارواح آنها وقتی در آن مکان قرار می گیرد گفته می شود پنجره باز کنید برای اینها از بهشت و از نسیم و خوشبویی و نعم بهشت تا روز قیامت برخوردار می شود.

مومنین در عالم برزخ از نعیم پروردگار برخوردار شده و زندگی راحت و جدیدی به آنها می رسد.

قرآن درباره حبیب نجار می فرماید:  بفرما در بهشت و الله حال او را بیان می کند قِیلَ ادْخُلِ الْجَنَّهَ قَالَ یَا لَیْتَ قَوْمِی یَعْلَمُونَ [یس : ۲۶] بِمَا غَفَرَ لِی رَبِّی وَجَعَلَنِی مِنَ الْمُکْرَمِینَ [یس : ۲۷] ای کاش قوم من می دانستند که الله مرا به برکت ایمان ، توحید و شهادت بخشید خون شهادت تمام گناهان حقوق الله را می شوید و پاک می کند.

قرآن درباره شهدا می فرماید: وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتاً بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ [آل عمران : ۱۶۹] نگویید برای کسی که در راه الله شهید می شود مرده است بلکه شهید نزد الله در عالم برزخ زنده است و روزی داده می شود.

در روایات آمده کسی که در راه خدا خونش می ریزد خونش در زمین نمی رسد که روحش جلوتر در جنت می رود.

عبدالله بن مسعود می فرماید: روح شهید را الله جسمی به شکل مرغی می دهد سبز رنگ و شهیدی که در راه الله می جنگد.

آیا هنوز زمان جهاد نرسیده است؟

همانطور که امروز کسی در مقابل روسی ها و آمریکایی ها و صهیونیست ها می جنگد.

امروز آن زمان رسیده است که مسلمانان به پا خیزند و به میدان بیایند وقتی که اطفال و کودکان در شهر قندوز به خاطر اینکه حافظ قرآن شده اند بمباران می شوند آیا هنوز زمان جهاد نیست؟

جرم آنها این است که حافظ قرآن بودند و فرشته صفت شده اند و سینه آنها با سینه جبرئیل متصل شده است.

قرآن اول در سینه جبرئیل وارد شد و از سینه جبرئیل به سینه محمد رسول الله صلی الله علیه و سلم وارد شده و سینه هایی که با سینه های ملائکه و سینه نبی و انبیاء ارتباط آنها برقرار می شود کشته می شوند اما صدها فاسق ، فاسد و رقاص وجود دارد که کشته نمی شوند اما امروز حافظان قرآن اعم دختران و پسران در غوطه دمشق کشته می شوند.

امروزه جنگلده های روسی و آمریکایی مسلمانان را بمباران می کنند اما ما هنوز می گویم که جهاد وقت دارد زمانش نرسده اما از این بدتر بر سر مسلمانان چه بیاید ؟

(وَقَاتِلُواْ الْمُشْرِکِینَ کَآفَّهً کَمَا یُقَاتِلُونَکُمْ کَآفَّهً) مشرکین را تمام تمام بکشید همانطور که شما را می کشند. (وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لاَ تَکُونَ فِتْنَهٌ وَیَکُونَ الدِّینُ لِلّهِ) بجنگید با اینها تا نماند بر زمین مشرک و کافری و بندگی بر روی زمین فقط برای الله شود.

طاغوت پرستی باقی نماند و پرستش طاغوت روی زمین نشود ،زمین را طاغوت ها گرفتند هر باطل طاغوت است هر مشرک و کافر طاغوت است و هر جابر و ظالم طاغوت است.

بحث این بود که روح شهدا به نزد الله از نعم جنت تا روز قیامت برخوردار می شود.

الله تعالی روز قیامت در میدان محشر روح و جسم را جفت می کند و به صحرای محشر می آیند و الله به سه دسته تقسیم می کند یک دسته: بهشتی و دوم: جهنمی و سوم: اهل اعراف.

مومنینی که سیئات و حسنات آنها برابر هستند بر اعراف قرار می گیرند بین بهشت و دوزخ محلی است به نام اعراف و مدتی در آنجا انتظار می کشند و این انتظار برای آنها تنبیه است و بعد الله تعالی آنها را به بهشت می فرستند.

کفار و فجار برای همیشه و ابد به جهنم می روند و مومنینی که حسنات آنها کم باشد و گناه آنها بیشتر باشد که عفو الهی شامل حال آنها نشده باشد و شفاعت رسول الله هم شامل حال آنها نشده باشد و این امتیازات برای او نرسند نتیجتاً در قسمتی از جهنم قرار می گیرند و به اندازه گناهی که دارند در جهنم تنبیه می شوند اما به خاطر ایمان و توحیدی که در قلب دارند الله تعالی در نهایت از جهنم آنها را بیرون می کند.

از جانب الله تعالی دستور داده می شود که از جهنم آنهایی که به اندازه «دانه ای» ایمان و عمل دارند بیرون کنید.
در سوره مطففین این گفته شد که هیچکسی قدرت ندارد که پرونده اش را از سجین  بیرون کند و در سوره انشقاق این مسئله را بیان می کند که شما از یک حال به حال دیگری منتقل می شوید.

بعد از حیات و زندگی در عالم برزخ وارد می شوید و از عالم برزخ وقتی نفخه دوم دمیده می شود در صحرای محشر به حساب و کتاب و تحویل اعمالنامه و میزان اعمال آنجا می روید و بعد از آن هر یکی به مسیر خود راه پیدا می کند و یک فریق به بهشت می روند و یک فریق به جهنم می روند.

برای سفر آخرت ایمان ، عمل ، طاعت ، عبادت و استغفار لازم و ضروری است

بنابراین حالات وحشتناک و هولناک اند و برای این ایام و آینده ای که داریم ایمان ، عمل ، طاعت ، عبادت و استغفار لازم و ضروری است و آمادگی بگیریم چراکه سفر طولانی در پیش داریم و این سفر به تنهایی است.

حالات امت بسیار دردناک است و دعا کنید الله تعالی یک خورشیدی برای اسلام طلوع دهد و از این سرگردانی و پریشانی برون کند چراکه روزانه مسلمانان کشته می شوند و جرمشان غیر از ایمان ، قرآن و اسلام چیز دیگری نیست.

مسیحیان ، یهودیان و کمونیست ها همه در امنیت و آسایش هستند ولی مسلمان ها شبانگاه در خواب و روز و نصف شب بمباران می شوند.

الله تعالی در این آزمایشات امت را قرار داده و الله مورد عفو قرار دهد و یک روزنه و روشنایی و یک فرصتی برای توبه و عبادت به امت عنایت کند. آمین

 الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین :

http://t.me/alkhalillonline

 

درباره‌ الخليل آنلاين

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*