خانه / خطبه های جمعه / ایران و عربستان و ترکیه به دام جنگ و تحریکات دشمنان خود را نیاندازند
ایران و عربستان و ترکیه به دام جنگ و تحریکات دشمنان خود را نیاندازند

ایران و عربستان و ترکیه به دام جنگ و تحریکات دشمنان خود را نیاندازند

photo_2018-07-19_21-44-20به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین، شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در فرازی از خطبه های نماز جمعه این هفته (۵ مرداد ماه ۱۳۹۷) مسجد جامع الخلیل خاش فرمودند:

همانطور که از رسانه ها شنیده اید پیش بینی شده که امشب ماه گرفتگی از ساعت تقریباً ۱۰ شروع می شود و به مدت ۳ ساعت طول می کشد و خسوف رخ می دهد.

در احادیث آمده است: وقتی ماه گرفتگی می شد یا کسوف (خورشید بی نور می شد) آن حضرت صلی الله علیه و سلم بسیار غمگین و پریشان می شدند و نماز کسوف می خواندند و توبه و استغفار و دعا به کثرت می کردند که نکند عذاب الهی بیاید و قیامت رخ دهد.

هرگاه خسوف و کسوف بیاید مسلمان باید بترسد و به الله رجوع کند

مولانا محمد عثمان افزود: الله تعالی ما را با انواع عذاب ها تهدید می کند توصیه می کنم از همین الان توبه و استغفار و دعا کنید که پروردگارا ما را ببخش ما توبه می کنیم گناهان زیادی را انجام داده ایم و نافرمانی، سستی و غفلت ما زیاد است ما را به قهر ، غضب و خشم خود هلاک نکن.

وی گفت: هرگاه علامت و نشانی مانند خسوف و کسوف، طوفان، باد، باران و ابرهای خطرناک بیاید مسلمان باید بترسد و به الله رجوع کند.

آن حضرت صلی الله علیه و سلم وقتی می دید ابر سیاهی به آسمان می آید با ترس و بیم دعا می کردند صحابه سوال می کردند چرا رسول الله؟ آن حضرت فرمود: قوم های قبلی را الله به شکل ابر عذاب می آورد و آنها را هلاک می کرد لذا می ترسم که عذاب نباشد.

استاد برجسته تفسیر در ادامه سخنان خود اظهار کرد: امروز با این همه گناهان و جرم هایی که قبلاً در میان مسلمانان انجام نمی گرفته   و الان صورت می گیرد که عواقب آن خیلی خطرناک است همه باید به سوی الله بیایند و توبه کنند.

(اللَّهُمَّ لا تَقْتُلْنَا بِغَضَبِکَ ، وَلا تُهْلِکْنَا بِعَذَابِکَ ، وَعَافِنَا قَبْلَ ذَلِکَ) (رَبَّنَا وَلاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَهَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا أَنتَ مَوْلاَنَا فَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ)

یهود و صهیونیست از جانب الله مهر ذلت و خاری خوردند

مدیر جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه کشور یهود به رسمیت شناخته شده افزود: وقتی جنایت بزرگی در تاریخ انجام می شود و صهیونیست به عنوان رسمیت در دنیا شناخته می شود که اسرائیلی ها دولت خود را مورد قبولیت قرار دهند و عده ای او را قبول می کنند که این حق حاکمیت دارد. حالانکه که قرآن فرموده : (وَضُرِبَتْ عَلَیْهِمُ الذِّلَّهُ وَالْمَسْکَنَهُ وَبَآؤُوْاْ بِغَضَبٍ مِّنَ اللَّهِ) بر اینها مهر ذلت، پستی و خاری زده شده و اینها مورد غضب الله قرار گرفته اند.  

حکومت های مدعی مسلمان کشور یهود را مستحق حکومت و به رسمیت ندانند

ایشان در ادامه تاکید داشتند: قومی که مورد غضب الله و مهر ذلت بر آن زده شده باشد به نص صریح قرآن چطور مسلمان و انسان با وجدان و حکومت هایی که ادعای مسلمانی می کنند می آیند برای او رسمیت قائل می شوند و آنها را مستحق حکومت می دانند؟

 عضو مجمع فقهی اهل سنت کشور در ادامه سخنان خود یادآور شد: قتل های ناحق و مسلمانان بی گناهی در دنیا کشته می شوند و خونشان ریخته می شود. همانطور که در پاکستان هفته گذشته قبل از انتخابات در بلوچستان پاکستان چندین نفر مسلمان و بی گناه کشته شد و همچنین روزانه در کشور افغانستان، عراق و سوریه مسلمانان کشته می شوند.

کشورهای اسلامی که قدرت نظامی دارند نسبت به ورود قدرت های بیگانه هوشیار باشند

ایشان اظهار کردند: حکومت ها برای اینکه باقی بمانند بی رحمانه انسان ها را به خاطر نگهداری میز حکومت و قدرت خود می کشند و همین می شود که الله نمونه عذاب ها (خسوف و کسوف) را نشان می دهد.

وی گفت: پیامدهای جنگ را در سوریه و عراق و افغانستان همه مشاهده کردند می دانید که دشمنان اسلام تحمل آرامش مسلمانان را ندارند و نمی خواهند امنیت در میان آنها باشد و الان می خواهند آتش جنگ را در کشورهای آرام که در آنجا جنگی صورت نگرفته روشن کنند.

ایران و عربستان و ترکیه به دام جنگ و تحریکات دشمنان خود را نیاندازند

مولانا محمد عثمان خطاب به کشورهای اسلامی: کشور ایران، عربستان، ترکیه و کشورهای که قدرت نظامی دارند هوشیار باشند که قدرت های بیگانه وقتی ورود پیدا کنند در کشورهای اسلامی عزتمندان را ذلیل می کنند و فساد، قتل و غارت می آورند.

ایشان در ادامه با تاکید بر هوشیاری کشورها نسبت به تحریک های دشمنان خاطرنشان کرد: مسلمانان و دولت مردان ایران، سعود، ترکیه و … هوشیار باشند و به دام جنگ و تحریکات دشمنان خود را نیاندازند.

مکه و مدینه نماد وحدت امت اسلام اند و باید حفظ شوند

وی با اشاره به ۸ سال جنگ ایران و عراق یاد آور شد: ما خرابی و نقصانات جنگ را در عراق تجربه کردیم و امروز جنگ خانمان سوز است آن روز ایران قدرتمند بود و تحریمات نبود اما امروز زمان جنگ نیست بلکه امروز روز محبت و دوستی است و ماه ،ماه حج است ماهی که تمام مسلمانان در حول خانه کعبه برای طواف می روند و این نماد وحدت امت اسلام است.

خطیب برجسته کشور افزود: مکه و مدینه نماد وحدت امت اسلام است و این نماد باید حفظ شود.

دولتمردان اسلامی به ابزار های جنگی خود ننازند اگر طغیان کنند قدرت الله آنها را تنبیه می کند

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان تاکید کرد: کشورهای اسلامی و دولتمردان به ابزار های جنگی خود ننازند. از این قدرتهای دنیا قدرت بالاتری وجود دارد و آن قدرت الله است و  قدرت الله را ببینید، اگر شما طغیان و سرکشی کنید قدرت بالا شما را تنبیه خواهد کرد.

وی اظهار نمود: برای نابود کردن انسان ها و مسلمانان اراده نکنید، درست است که قدرت غرور می آورد و نادانی به وجود می آورد.

ملکه بلقیس با عقل و دانشی که داشت جنگ با سلیمان را تبدیل به صلح نمود و اسلام آورد

خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل در پایان سخنان خود مثال داستان ملکه بلقیس و حضرت سلیمان را زد و تشریح کرد: ملکه بلقیس وقتی از ارکان سلطنتی خود سوال می کند که من با حضرت سلیمان چکار کنم؟ آنها گفتند: (قَالُوا نَحْنُ أُوْلُوا قُوَّهٍ وَأُولُوا بَأْسٍ شَدِیدٍ) ما قدرت مندیم و تجربه جنگی داریم و می توانیم بجنگیم. ملکه بلقیس که زنی بود گفت: خیر جنگ خوب نیست.

ایشان گفتند: قرآن عقل و دانش آن زن را تعریف می کند که به نظامیان خود هوشیار دهد که جنگ درست نیست بلکه من هدیه می فرستم و آزمایش می کنم که او آیا اهل دین است یا اهل دنیا؟ اگر اهل دنیا باشد با مال تطمیع می شود و اگر اهل دین باشد من تسلیم می شوم.

چنانچه او هدایای خشت طلاء را برای حضرت سلیمان فرستاد، آنگاه حضرت سلیمان به جنات گفت: که دیوارها و اطراف را با طلاء فرش کنید که بلقیس بداند من دنیا پرست نیستم.

وقتی آنها با خشت طلاء آمدند خجالت شدند و حضرت سلیمان فرمود: آنچه که خداوند به من داده است بهتر است. آنگاه آنها برگشتند و گزارش دادند به ملکه و او گفت: پس او اهل سازش است و با مال دنیا تطمیع نمی شود و من نزد او می روم و اسلام می آروم.

عواقب جنگ برای کفر و اسلام سودمند نیست

مولانا محمد عثمان در آخر سخنان خود افزود: بنابراین این از عقلانیت است و اگر زنی دارای عقل باشد و جنگ را تبدیل به صلح کند مورد تعریف و تمجید قرار می گیرد. لذا دولتمردان امروز با این قدرت ظاهری خود هرگز فریب نخورند و عواقب جنگ ها را بدانند که عواقب آن برای هیچ دینی نه کفر و نه اسلام سودمند نیست.

 الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین و شیخ القرآن مولانا محمد عثمان :

http://t.me/alkhalillonline

 http://t.me/molana_mohammadosman

درباره‌ الخليل آنلاين

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*