خانه / خطبه های جمعه / حکامی که مسلمانان را می کشند فرعون زمان را یاد بیاورند
حکامی که مسلمانان را می کشند فرعون زمان را یاد بیاورند

حکامی که مسلمانان را می کشند فرعون زمان را یاد بیاورند

در ماه حج جنگ کردن حرام است

یَا أَیُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّکُمْ إِنَّ زَلْزَلَهَ السَّاعَهِ شَیْءٌ عَظِیمٌ [الحج : ۱] یَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ کُلُّ مُرْضِعَهٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَتَضَعُ کُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَتَرَى النَّاسَ سُکَارَى وَمَا هُم بِسُکَارَى وَلَکِنَّ عَذَابَ اللَّهِ شَدِیدٌ [الحج : ۲] به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین، مولانا فضل الرحمن استاد برجسته جامعه اسلامیه مدینه العلوم و امام جمعه مسجد جامع توحید دهستان چاه احمد خاش در فرازی از خطبه های نماز جمعه این هفته (۱۹ مرداد ۱۳۹۷) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیات ۱الی ۳ سوره حج فرمودند:

در ماه حج قرار داریم و در این ماه جنگ کردن حرام است و کشتن یک انسان چند برابر جریمه دارد. جنگ و دعوا زشت است و اما در این ماه زشت تر و گناه و جرمش سنگین تر می باشد.

همانطور که گفته شد این ماه در عربی به اسم ذی القعده یعنی نشستن  و پرهیز کردن از جنگ می باشد.

این ماه مخصوص عبادت خاصی است بنام حج، الله جل جلاله امت را دوست دارد و نعمت ها را به آنها ارزانی داشته است.

بندگان روزانه وقتشان در عبادت می گذرد خداوند برای مومنین وقت های مشخص شده ای برای عبادت کردن تنظیم نموده است و با طلوع و غروب کردن خورشیدادای  نماز ها و فرایض را مشخص کرده است.

زکات درمان طمع مال هر انسان است

همچنین زکات را فرض کرده که درمان طمع مال هر انسان است. انسان وقتی که مال دارد می گوید آیا بیشتر هم می شود بدست آورم. لذا الله جل جلاله برای درمان این بیماری زکات را فرض کرده است.

الله در اموال ثروتمندان حصه ی از فقرا را گذاشته و اگر فقیری دیدید گرسنه است بخاطر این است که ثروتمند زکات مالش را نپرداخته است.

روزه گرفتن انسان را از گناه باز می دارد

همچنین روزه گرفتن که عبادت بزرگ و درمان اساسی است مسلمان روزه می گیرد ،کارشناسان و دانشمندان می گویند انسان وقتی که احساس سیری کند انسان می کشد و چشم طمع به آبرو و حریم و ناموس دیگران باز می کند.

اما وقتی که انسان روزه می گیرد توان ندارد حرف بزند و از کجا می خواهد دروغ بگوید و توان راه رفتن ندارد و نمی تواند گناهی را انجام دهد.

عبادات را با تبلیغات بی ارزش نکنید حج رفتن بخاطر الله باشد

اما حج در عمر یکبار نیاز مسلمان است و توصیه می شود که عبادات را با تبلیغات بی ارزش نکنید.

عبادت می کنید عکس سلفی می گیرید و در حال طواف کردن عکس می گیرید و نشان می دهید که خانه کعبه هستید، بنابراین این عمل به چه درد می خورد؟

به دنیا نشان می دهید که در حال رفتن به حج هستید تا همه بفهمند لذا این عبادت نزد الله هیچ ارزشی ندارد.

روز قیامت اعمال انسان ها غربال می شوند و هر عملی که بخاطر غیر الله بوده آن عمل (لا یذر مثقال ذره) به اندازه یک ذره ای ارزش ندارد.

عبادات خود را بدون از ریا و خالص برای الله انجام دهید

رسول الله صلی الله علیه و سلم فرموده است: (لا یَدْخُلُ الْجَنَّهَ مَنْ کَانَ فِی قَلْبِهِ مِثْقَالُ ذَرَّهٍ مِنْ کِبْرٍ) مطمئن باشند وارد جنت نمی شود کسانی که به اندازه ذره ای در قلبشان ریا باشد.

حج رفتن به معنی جمع شدن مسلمانان برای عبادت الله است و لذا عبادت خود را نابود نکنید عبادتی را انجام دهید که خالص برای خداوند باشد.

فرایض را در مساجد بخوانید اما نوافل را در خانه ها بخوانید چراکه پیامبر می فرماید. نماز تهجد در خانه است در تاریکی چراکه آن لحظه شما را کسی نمی بیند.

روز قیامت یک مجاهد را می آورند الله از او می پرسد چکار کرده ای؟ او می گوید: یا الله خون خود را بخاطر تو ریختم در میدان نبرد علیه کفار ایستادم الله می فرماید: این دروغ می گوید او را به جهنم بیاندازید. او عملی انجام داده است که مردم بگویند او چه مجاهد بزرگی است،

بنابراین عبادات خود را بخاطر الله انجام دهید و اعمال را برای رضامندی او انجام دهید.

حج عبادتی است که تواضع را می آموزد، نشانه این است که لباس ها را بیرون کرده و بدون زدن عطر ، شاهان بی تاج و بی کفش و لباس و پابرهنه با یک پارچه سفید احرام بسته و در حال طواف و عبادت باشند.

همه یک فریاد را بلند کنند (لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمدَ وَ النِّعمَهَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ) یا الله ما بنده تو هستیم برای تو این عمل را انجام می دهیم و تو از ما خشنود باش.

آنهایی که امروز جنایت می کنند قیامت را فراموش کرده اند

الله تعالی در آیه ای که خوانده شد صحنه هولناک قیامت را بیان می کند که ای مردم آنهایی که امروز جنایت می کنند قیامت را فراموش کرده اند. آنها از یادشان رفته که روزی می رسد که باید ذره ذره پاسخگوی کارهایشان باشند.

قرآن عظیم الشان آیات ابتدایی سوره حج را با این جملات شروع می کند: (یَا أَیُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّکُمْ إِنَّ زَلْزَلَهَ السَّاعَهِ شَیْءٌ عَظِیمٌ) ای انسان ها از الله بترسید چراکه زلزله وحشتناک قیامت بسیار خطرناک است.

روزی که شما به نزد الله حاضر می شوید لباس به تن ندارد همه انسان ها بدون ختنه حاضر می شوند.

عایشه صدیقه رضی الله تعالی عنها می گوید: ای رسول الله آن روز که تمام انسان ها عریان هستند کسی ما را نگاه می کند؟ رسول الله می فرماید: ای عایشه آن روز همه انسان ها سر به زیر هستند کسی جرأت ندارد سر خود را بلند کند.

(یَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ کُلُّ مُرْضِعَهٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَتَضَعُ کُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَتَرَى النَّاسَ سُکَارَى وَمَا هُم بِسُکَارَى وَلَکِنَّ عَذَابَ اللَّهِ شَدِیدٌ) انسانها مدهوش و مست اند هیچ کسی عقلش سرجایش نیست این وحشت قیامت خطرناک است.

آن روز هر یکی از دیگری فرار می کند هیچ کسی دوست ندارد پدرش را ببیند و پدر از دیدن فرزندش ناراحت می شود و همچنین همسر عزیز و مهربان آن روز مهربان نیست.

(هَذَا مَا وَعَدَ الرَّحْمَنُ وَصَدَقَ الْمُرْسَلُونَ) این همان روزی است که به ما خبرش را می دادند و ما باور نمی کردیم.

بنابراین برای آن روز آمادگی بگیرید، با وضعیت الان خداوند رحم کند همه مبتلا هستند با گناهان بزرگ و کوچک، ریا در زندگی همه آمده و همچنین بداخلاقی در زندگی همه موج می زند. بد گمانی چیز عادی شده بردن آبروی یک مسلمان عادی شده کشتن یک مسلمان عادی شده است.

حکامی که مسلمانان را می کشند فرعون زمان را یاد بیاورند

اینهایی که بر تخت حکومت هستند و مسلمانان را می کشند انجام آنها چه خواهد شد؟ فرعون ها ماندنی نیستند وقتی فرعون از نظر سیاسی و نظامی و اقتصادی قوی بود حضرت موسی یک عصا داشت فقیر بود و وارد میدان شد و گفت آقای فرعون گوش بکن بنی اسرائیلی ها را نکش ۷۰ هزار کودک بنی اسرائیلی را فرعون کشت مانند اینهایی که امروز مسلمانان را می کشند.

هر چه موسی گفت فرعون گوش نکرد دست های موسی به سوی آسمان بلند شدند و با دلی پر درد و با کلماتی پر معنا تخت این حکومت به لرزه در آمد.

(رَبَّنَا إِنَّکَ آتَیْتَ فِرْعَوْنَ وَمَلأهُ زِینَهً وَأَمْوَالاً فِی الْحَیَاهِ الدُّنْیَا) ای پروردگار عالم این تویی که این قدرت را به این مستکبر داده ای ای الله کار او را یکسره بکن.

ای الله بینی این فرعون را به خاک بمال و بر قلب او مهر بزن تا اینکه ایمان نیاورد و تو او را ببخشی و مستحق بخشده شدن نیست.

وقتی فرعون با لشکر خود وارد دریا شد دستور از بالا آمد او را فرو ببر و فرعون با تمام لشکریان نابود شد.

فرعون گفت: (آمَنتُ أَنَّهُ لا إِلِـهَ إِلاَّ الَّذِی آمَنَتْ بِهِ بَنُو إِسْرَائِیلَ وَأَنَاْ مِنَ الْمُسْلِمِینَ ) من ایمان آوردم به پروردگاری که بنی اسرائیل به او ایمان آوردند چنانچه ایمان او دروغ بود الله فرمود: برای اینکه تو ایمان دروغین آوردی من جسد تو را حفاظت می کنم تا انسان ها به صورت عبرت تو را ببینند.

امروز جسد فرعون برای عبرت موجود است فرعونیان امروز بروند جسد آن فرعون دیروز را نگاه کنند و درس بگیرند که عاقبت و انجام ظلم بر انسان ها و بر مردم چگونه است.

کسی که حکومت می کند فکر نکند که مردم گوسفند اند هر کدام را که بخواهند می کشند چراکه اینها بندگان الله هستند و صاحب دارند و فردای قیامت کسی هست که از شما انتقام بگیرد.

ای امت اسلام به طرف الله برگردید از روز خطرناک قیامت همه هراس داشته باشید و خود را آماده کنید.

هر کسی رضایت الله را بدست آورد او ثروتمند است

بعضی از انسان ها هنگامی که جیبشان پر می شود احساس می کنند که ما خدا هستیم و دیگران هیچ اند.

قارون را ببینید او از ثروتمندان امروز ثروتش بیشتر بود، شترانی که بارهای سنگین او را حمل می کردند فقط کلید های سرمایه او را حمل می کردند امروز سرمایه ها الکترونیکی شده اند و واقعیت ندارند.

شخصی خوشحال است که در حسابش چند میلیارد تومان است اما کجاست؟ با یک سیستم هکر تمام اموالش نابود می شود.

اما قارون ثروت داشت و قرآن سرانجام او را بیان می کند (یَا لَیْتَ لَنَا مِثْلَ مَا أُوتِیَ قَارُونُ إِنَّهُ لَذُو حَظٍّ عَظِیمٍ) ای کاش مانند قارون ثروتمند می بودیم این چقدر خوش شانس است (وَقَالَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ) اما علما گفتند: (وَیْلَکُمْ) افسوس بر شما (ثَوَابُ اللَّهِ خَیْرٌ لِّمَنْ آمَنَ وَعَمِلَ صَالِحاً) نتیجه قارون این شد (فَخَسَفْنَا بِهِ وَبِدَارِهِ الْأَرْضَ ) که او و ثروت او در زمین فرو برده شد و نابود شد.

(فَمَا کَانَ لَهُ مِن فِئَهٍ یَنصُرُونَهُ) آن روز هیچکسی نبود که قارون را نجات دهد و او با سرمایه و ثروتش نابود شد.

بنابراین این انجام یک فرعون است ای امت هر کسی رضایت الله را بدست آورد او ثروتمند است.

با الله باشید تا کسی نتواند به شما زور بگوید و شما را بترساند

در حدیث آمده: بهشت با جهنم مناظره کرد و جهنم گفت: در شکم من ثروتمندان و پادشاهان و فرعون ها در شکم من هستند ای بهشت در سینه تو چه کسی است؟ بهشت می گوید: در سینه من فقرا هستند آنهایی که وقتی در می زدند شما در را باز نمی کردید.

انس بن مالک رضی الله عنه را حجاج بن یوسف خواست و گفت: ای انس می خواهم تو را بکشم ،انس گفت : تو و پدرت جرات ندارید من را بکشید؛ حجاج می گوید: چرا؟ انس فرمود: پیامبر من را دعایی آموخته که تو و امثال تو در جلوی من مانند پشه پر می زنید.

لحظه ای طول نکشید حجاج گفت: او را اجازه دهید برود. یکی از مشاوران حجاج گفت: چرا اجازه دادی که برود گفت: والله من بر دو شانه انس دو شیر دیدم که دهانشان باز بود و هنگامی که من به آنها نگاه می کردم آنها به سوی من حمله می کردند و من منصرف شدم.

بنابراین با الله باشید تا کسی نتواند به شما زور بگوید و شما را بترساند چراکه الله همه چیز است و دیگران هیچ اند.

 الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین:

http://t.me/alkhalillonline

 

درباره‌ الخليل آنلاين

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*