خانه / خطبه های جمعه / در هیچ کتاب آسمانی جواز عبادت غیر الله نیامده است
در هیچ کتاب آسمانی جواز عبادت غیر الله نیامده است

در هیچ کتاب آسمانی جواز عبادت غیر الله نیامده است

لَمْ یَکُنِ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ أَهْلِ الْکِتَابِ وَالْمُشْرِکِینَ مُنفَکِّینَ حَتَّى تَأْتِیَهُمُ الْبَیِّنَهُ (۱) رَسُولٌ مِّنَ اللَّهِ یَتْلُو صُحُفاً مُّطَهَّرَهً (۲) فِیهَا کُتُبٌ قَیِّمَهٌ (۳) وَمَا تَفَرَّقَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ إِلَّا مِن بَعْدِ مَا جَاءتْهُمُ الْبَیِّنَهُ (۴) وَمَا أُمِرُوا إِلَّا لِیَعْبُدُوا اللَّهَ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ حُنَفَاء وَیُقِیمُوا الصَّلَاهَ وَیُؤْتُوا الزَّکَاهَ وَذَلِکَ دِینُ الْقَیِّمَهِ (۵) شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در فرازی از خطبه های نماز جمعه این هفته (۱ ربیع الاول ۱۴۴۰ – ۱۸آبان ۱۳۹۷) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیات اولیه سوره بینه فرمودند: هفته گذشته سوره قدر موضوعش به طور اجمال بیان شد و موضوع سوره فوق بیان عیان کفار است.

این سوره این مطلب را بیان دارد که حق ظاهر است و حقیقت روشن و واضح است و در دین اسلام و در حقانیت رسالت رسول الله هیچ ابهام، خفاء، شبهه و شکی وجود ندارد.

بنابراین وقتی حقانیت قرآن و حقانیت رسالت رسول الله واضح و روشن است و هیچ جای شک و شبهه ای نیست، سوال است که چرا مشرکین ایمان نمی آورند؟

قرآن جواب می دهد؟ (وَمَا تَفَرَّقَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ إِلَّا مِن بَعْدِ مَا جَاءتْهُمُ الْبَیِّنَهُ) اهل کتاب و یهود و نصارا و مشرکین اختلاف نکردند و ایمان نیاوردند مگر بعد از اینکه به نزد آنها دلیل واضح و روشن آمد که رسو الله صلی الله علیه و سلم بر آنها صحف مطهره را تلاوت می کرد و در آن سور محکم  بیان توحید و حقانیت رسالت رسول الله و حقانیت قیامت بیان شد. لذا اختلاف آنها و ایمان نیاوردن آنها محض بخاطر ضد و عناد بود.

یهود و نصارا به این دلیل ایمان نیاوردند که انتظار داشتن نبی خاتم از بنی اسرائیلی ها بیاید یعنی این عناد و تعصب قومی در بین آنها بود.

(وَمَا تَفَرَّقَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ إِلَّا مِن بَعْدِ مَا جَاءتْهُمُ الْبَیِّنَهُ) (وَمَا أُمِرُوا إِلَّا لِیَعْبُدُوا اللَّهَ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ حُنَفَاء وَیُقِیمُوا الصَّلَاهَ وَیُؤْتُوا الزَّکَاهَ وَذَلِکَ دِینُ الْقَیِّمَهِ) حالانکه در کتب سابقه برای آنها حکم شده بود که فقط الله را عبادت کنند،  نه عیسی را بپرستند و نه عذیر و نه ملائکه را بپرستند و خالص کنند برای الله تمام عبادات خود را عبادات بدنی ، مالی ، قولی ، نذر و نیاز ، طواف ، قربانی و دعاهای خود را و این است دین محکم.

در هیچ کتاب آسمانی جواز عبادت غیر الله نیامده است که عذیر پرستش شود، عیسی پرستش شود و یا ذکریا و مریم پرستش شود و اولیا الله پرستش شوند و مردگان پرستش شوند و صالحین و انبیا پرستش شوند و پیغمبر زادگان پرستش شوند  بلکه اینها همه خود ساخته و پرداخته خودشان هستند.

مدیر جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش در بخش پایانی سخنان خود شهادت عالم و شخصیت علمی پاکستان شیخ الحدیث مولانا سمیع الحق رحمه الله علیه را به مسلمانان جهان و به جامعه اسلامیه حقانیه پاکستان تسلیت عرض نمودند.

ایشان همچنین در ادامه وفات عالم برجسته طبس مولانا برفی امام جمعه طبس مسینا خراسان جنوبی را تسلیت گفتند.

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در آخر از عموم مردم درخواست دعا برای بارندگی  در منطقه را کردند و از الله متعال خواستند که سختی و تنگی آب و چراهگاه را مرتفع گرداند تا حیونات از بین نروند و مردم از رحمت الله بهره مند شوند.

 الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین و شیخ القرآن مولانا محمد عثمان :

http://t.me/alkhalillonline

 http://t.me/molana_mohammadosman

درباره‌ الخليل آنلاين

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*