خانه / خطبه های جمعه / کنفرانس های وحدت فقط در حد گفتار نباشد بلکه در حد عمل باشند
کنفرانس های وحدت فقط در حد گفتار نباشد بلکه در حد عمل باشند

کنفرانس های وحدت فقط در حد گفتار نباشد بلکه در حد عمل باشند

إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا (۱) وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا (۲) وَقَالَ الْإِنسَانُ مَا لَهَا (۳) یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا (۴) بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا (۵) به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین، شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در فرازی از خطبه های نماز جمعه این هفته (۲۲ ربیع الاول ۱۴۴۰_ ۹ آذر ۱۳۹۷) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیات اولیه سوره زلزله فرمودند:

دین بر حق این است که تنها الله را پرستش کنید

سوره ماقبل «توحید فی العباده» را بیان داشت، الله متعال به همه امت ها در تمام ادوار حکم کردند که تنها الله متعال را عبادت و پرستش کنید، دین محکم و دین حق همین است.

علت پیدایش انسان و جن همین بیان شده است: وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ [الذاریات : ۵۶] پیدا نکردم جن و انس را مگر برای اینکه فقط من را بپرستند و بس.

در جای دیگر می فرماید: دین محکم و مقبول همین است که فقط الله را بپرستید و بس.

فردای قیامت اعضای بدن بر آنچه که انجام داده اید گواهی می دهند

در سوره زلزله این بیان می شود که فردای قیامت (یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا (۴) بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا) رب کائنات فردای قیامت زمین را به عنوان شاهد و گواه می آورد برای عاملین و کسانی که عمل کردند در دنیا چه خوب و چه بد و زمین خبر اعمال آنها را می دهد.

فردای قیامت اعضای بدن: دست ، پا ، چشم ، گوش ، لب و زبان هر یکی هر عملی کرده باشد به درگاه خداوند می آیند و گواهی می دهند.

الله تعالی دهان را مهر می زند چنانچه حالات قیامت مختلف اند و دهان مهر زده می شود که چیز غیر واقعی نگوید.

دستی که قلم برداشته و کلمات شرکی و عقاید شرکی نوشته و بعضی از صاحب قلم ها کتاب های شرکی می نویسند و فردا همین دست ها گواهی می دهند.

کسی که روایت دروغ به پیامبر نسبت دهد جهنمی است

بعضی نشر اکاذیب می کنند و قصه های دروغین و روایات دروغین جعل می کنند و به پیغمبر، صحابه، ائمه و اولیاء الله نسبت می دهند حالانکه پیغمبر و صحابه چنین چیزهایی نگفته اند و همینطور عده ای به نام دین در زمان گذشته و در زمان حال کتاب های دروغین و خودساخته را نشر می کنند.

در حالیکه پیغمبر صلی الله علیه و سلم فرمود: (مَنْ کَذَبَ عَلَیَّ مُتَعَمِّدًا فَلْیَتَبَوَّأْ مَقْعَدَهُ مِنَ النَّارِ) هر کسی قصداً دروغ بگوید و به من نسبت دهد جای خود را در جهنم بگیرد.

بعضی برای تأیید مذهب و عقیده غلط خود حدیث های دروغین را درست می کنند و به پیامبر نسبت می دهند.

از اهل قبور کمک گرفتن در قرآن و حدیث ثابت نیست

در روایت ساختگی آمده است که وقتی شما در کاری حیران شده اید بروید از اهل قبور کمک بگیرید. (این کاملاً دروغ و خودساخته است)

در جواب قرآن می فرماید: (إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ) بگویید ای مسلمانان که ای الله تنها تو را می پرستیم و در تمام امور فقط از تو کمک می گیریم و بس.

در بحث توسل، توسل به ذات نیست که از اهل قبور و مرده ای کمک بگیرید این در قرآن و حدیث ثابت نیست.

لذا این دستها و پاها گواهی می دهند یعنی پایی که برای پرستش غیر الله قدم بر می دارد و بعضی پیاده کفش ها را بیرون می کنند و برای استعانت اهل قبور می روند و او خبر ندارد که فردای قیامت پاهای تو گواهی می دهند که به طرف خانه کعبه رفته و طواف خانه کعبه را کرده ای یا برای زیارت مسجد پیغمبر رفته ای یا اینکه برای قبر دیگری رفته ای.

إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا (۱) وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا (۲) پاهایی که حول حرم طواف می کنند آنها گواهی می دهند پاهایی که حول قبر ها طواف می کنند آنها هم گواهی می دهند.

طواف فقط دور خانه خدا جایز است

قرآن می فرماید: باید دور خانه کعبه  طواف کنید و حول مسجد النبی طواف کردن جایز نیست چراکه طواف فقط خانه کعبه باید انجام شود. حتی حول قبر رسول الله و ابوبکر صدیق و عمر فاروق طواف کردن جایز نیست.

برترین انبیاء محمد رسول الله است و برترین اصحاب تمام امت ها اصحاب محمد رسول الله هستند و برترین اصحاب محمد رسول الله خلفای راشیدن هستند و برترین از خلفاء راشیدن شیخین حضرت ابوبکر و عمر هستند و اینها پدران همسران رسول الله هستند ابوبکر صدیق پدر ام المومنین عایشه صدیقه و عمر فاروق پدر ام المومنین حضرت حفصه رضی الله عنها است.

بنابراین حول اینها طواف کردن جایز نیست و از اینها حاجت و استعانت طلب کردن و کمک خواستن جایز نیست.

همچنین این را اجازه ندارید که بگویید ای پیامبر برای من این چیز را از خداوند بخواه، از خود رسول الله خواستن چیزی بجای خود که جایز نیست اما اینطور گفتن : از خدا برای من چیزی را بخواه هم جایز نیست و ثابت نیست.

فقط سنت این است وقتی به زیارت مسجد النبی رفتید بگویید: «الصلاه و السلام علیک یا رسول الله» و جلوتر که رفتید بگویید «السلام علیک یا ابابکر صدیق رضی الله تعالی عنه» و جلوتر هم بگویید: «السلام علیک یا امیر المومنین عمربن خطاب رضی الله عنه» و بعد بر می گردید و رو به قبله می کنید و در آنجا دست نیاز به درگاه الله بلند می کنید و از خداوند هر حاجتی دارید می خواهید.

علم غیب را جز از خداوند هیچکسی نمی داند

عطار نیشابوری رحمه الله علیه می گوید:

هر چه خواهی از خدا خواه ای پسر /// نیست در دست خلایق خیر و شر

هر که خواند غیر حق را ای پسر/// کیست در عالم از او گمراه تر

هر کسی غیر خدا را صدا بزند از او گمراه تر کسی نیست.

علم غیبی کس نداند جز پروردگار /// هر که گوید من بدانم از او باور مدار

علم غیب را جز از خداوند هیچکسی نمی داند هر کسی که بگوید من غیب می دانم از او باور نکنید.

قرآن می فرماید: (وَعِندَهُ مَفَاتِحُ الْغَیْبِ) فقط به نزد خداوندکلیدهای غیب هستند.

نجات در این است که با خدا هیچ کسی را شریک نگیریم

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در ادامه سخنان خود تشریح کردند: کاش ایرانی ها حرف اولیا الله را گوش می کردید و این کتاب ها را می خواندند و تأیید می کردند.

نجات در این است که ما با خدا هیچکسی را شریک نکنیم در هیچ صفتی.

یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا (۴) بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا (۵) فردای قیامت زمین به نزد الله گواهی می دهد. «کسی که سبحان الله بگوید آن را می نویسند و کسیکه دشنام دهد آن را هم می نویسند».

الله تعالی موحدین و اهل توحید را می بخشد

الله تعالی موحدین و اهل توحید را می بخشد و کسانی که در قلب آنها وحدانیت و یگانگی الله متعال باشد می بخشد.

گرفتن جشن ولادت برای هیچ کسی از کتاب وسنت ثابت نیست

مولانا محمد عثمان مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم خاش در بخش دوم سخنان خود به جشن های میلاد پیامبر در ربیع الاول اشاره داشتند و متذکر شدند: جشن ولادت گرفتن از کتاب وسنت ثابت نیست نه برای پیغمبر و نه برای صحابه و نه مسلمانان اجازه دارند که برای فرزندان و همسران خود جشن تولد بگیرند.

ایشان در ادامه گفتند: در اسلام کسی که وفات نمود سه روز برای او انتظار می کنند کسی که برای تسلیت می آید به نزد اولیا و وراث و خویشاوندان می نشینند و تسلیت می گویند اما برای همسر یعنی زن متوفی اگر حامله نباشد تا ۴ ماه و ۱۰ روز عدت را باید بگذراند و لباس زینت نپوشد و از خانه بدون ضرورت بیرون نرود.

وی اشاره کردند: اگر شخصی وفات کند از جمله: پدر و مادر یا عالم روز وفات را هر سال عزاداری گرفتن و غذا و پخت و پز کردن جایز نیست و بدعت است.

عجیب است که روز تولد پیغمبر ۱۲ ربیع الاول و روز وفات رسول الله هم ۱۲ ربیع الاول است حال آنهایی که روز ولادت پیامبر جشن می گیرند چرا همین روز وفات پیامبر عزاداری نمی کنند حالانکه هر دو ناجایز و بدعت هستند.

بنابراین نه جشن تولد داریم در دین نه عزای وفات داریم چراکه دین اسلام کامل است و نیاز نیست به دین چیز جدیدی اضافه کرد.

کنفرانس های وحدت فقط در حد گفتار نباشد بلکه در حد عمل باشند

خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل خاش با اشاره به برگزاری کنفرانس های هفته وحدت خاطرنشان کردند: همانطور که این هفته برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران بود امیدواریم که این کنفرانس ها ثمراتی داشته باشند که به نفع امت اسلام باشد و فقط در حد گفتار نباشد بلکه در حد عمل باشند چراکه امروز نیاز است مسلمانان متحد باشند تا دشمنان بهره برداری نکنند.

سران کشورهای اسلامی عصر حاضر را دریابند و شماتت اعدا نکنند

ایشان در ادامه از حکام و سران کشورهای اسلامی خواستار شدند که عصر حاضر را در یابند و بیشتر خوشی و شماتت اعدا نکنند و سبب خوشحالی اعدا نشوند هرچند مسلمانان از یکدیگر فاصله بگیرند دشمنان خوشحال شده و از مال  و موقعیت آنها استفاده کرده و مورد تمسخر قرار می دهند.

عضو مجمع فقهی اهل سنت کشور در ادامه ترور مولانا عبدالغفور جمالزهی رخشانی توسط افراد ناشناس را محکوم کردند و اظهار نمودند: در هفته ای که در ایران اعلان اتحاد و همبستگی شده بود عالم بزرگ گلستان ترور شد جای تاسف دارد لذا اینجانب به خانواده ایشان تسلیت عرض می کنیم و از دولت جمهوری اسلامی تقاضا داریم که این افراد جانی و جنایت کار را به سزای اعمالشان برساند.

ترورهای کور و نامعلوم پدیده بسیار بدی هستند که باید شفاف سازی شوند

ایشان گفتند: ترورهای کور و نامعلوم پدیده بسیار بدی هستند و بدبینی ها و شک و شبهه پیدا می کنند و افکار را به برداشت های بدی وا می دارند. باید افراد مشخص و مجازات شوند تا برای مردم روشنگری و شفاف سازی شود و کسی شک و گمانی نکند که از طرف دولت یا مردم یا بیگانه باشد.

مولانا محمد عثمان همچنین در پایان سخنان خود وفات همسر مولانا عبدالعزیز رحمه الله را تسلیت عرض نمودند و از الله خواستار مغفرت و علو درجات را برای ایشان شدند.

ایشان در آخر با اشاره به رحلت داعی بزرگ دعوت و تبلیغ حاجی عبدالوهاب رحمه الله اظهار کردند: در یک سفر حج ایشان در قسمت جبل النور بودند که با تعدادی از علما من جمله حضرت مولانا محمد یوسف رحمه الله بودیم که به ملاقات حاجی عبدالوهاب  در آن مکان رفتیم و حاجی عبدالوهاب یک جمله عرض کردند اینکه هر فردی را به نیت خوب و خیر به اسلام دعوت دهید و همه را به دید شفقت نگاه کنید حتی هر دشمن و هر مذهبی داشت به نیت اینکه او امت محمد رسول الله است او را به اسلام دعوت دهید.

 الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین و شیخ القرآن مولانا محمد عثمان :

http://t.me/alkhalillonline

 http://t.me/molana_mohammadosman

درباره‌ الخليل آنلاين

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*